HISTORIA – zespół muzyczny

Jak i kiedy powstał nasz zespół?

Powstanie

Zespół Songo & Zuza powstał w maju 2002 roku i od tej pory występuje niezmiennie w tym samym składzie. Kapele tą tworzą członkowie jednej muzykującej od wielu pokoleń rodziny Ziębów, do której dołączył Tomek Walczak, pochodzący także z rodziny o wielce pokoleniowych tradycjach muzycznych.

Rozwój zespołu

W skład grupy wchodzi dwóch braci: Piotrek i Wojtek, jego żona: Zuza, ojciec chłopaków Edek, no i oczywiście Tomek, jako przybrany członek rodziny :) . Początkowo zespół występował na weselach w okolicznych miejscowościach, w lokalnych restauracjach na różnego rodzaju imprezach, a także festynach. Z biegiem czasu muzycy poszerzali swój repertuar i zaczęli występować na weselach w różnych częściach naszego kraju. Występy zespołu przestały ograniczać się tylko do wesel , a przeobraziły w koncerty, a nawet suporty przed znanymi kapelami. Oprócz działalności weselnej każdy z muzyków poszerza swoje horyzonty udzielając się czynnie w różnych ciekawych projektach muzycznych. Ponadto członkowie kapeli zajmują się nauczaniem gry na instrumentach, działając na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Muzycy grupy Songo & Zuza pojawiali się już w znanych programach telewizyjnych takich jak np.: „Pytanie na śniadanie”, „Kawa czy herbata”, „Must be the music”, „Szansa na sukces” , „Droga do gwiazd” , „Mam talent” ., a także wystąpili ze znanymi gwiazdami polskiej estrady . Poza repertuarem muzycy rozszerzają także swój dorobek w postaci instrumentów, nagłośnienia, oświetlenia, które stale są ulepszane lub wymieniane na „nowszy model” :) .

Nagrania studyjne

W 2006 roku muzycy nagrali w warunkach domowych pierwszą płytę „Songo”. Jest to składanka rozmaitych utworów. Następnie w roku 2007 powstał album z muzyka instrumentalną Songo „The Instrumental Standards”. Rok 2008 zaowocował powstaniem płyty „Church Songs”, z której utwory zespół wykonuje na życzenie klientów w kościele podczas różnych uroczystości, w tym m.in. ślubów. Rok później, kolejna już czwarta płyta, na której zespół nagrał znane covery w wersji na saksofon. Z kolei w listopadzie 2010 roku powstały dwa video-klipy grupy Songo and Zuza do utworów: „Zatańczysz ze mną” Krzysztofa Krawczyka oraz „Kanikuły” z repertuaru Code Red. Oba nagrania zrealizowane zostały przez ekipę Pysz-Studio. Oprócz tego w 2012 roku zespół wyposażył się w stroje góralskie, które muzycy zakładają w trakcie imprezy i wychodząc między gości grają góralskie przyśpiewki, prezentując gościom tzw. „góralskie show”.

Ostatnie lata

Aktualne formacja muzyczna realizuje nowy autorski projekt płyty, którego tytuł będzie brzmiał „New Project”- już niedługo do usłyszenia na stronie zespołu :)